Keletas žodžių apie TAI, apie KĄ niekas nenori kalbėti
-
Kad daug tuščiai nekalbėti, galime eiti tiesiai prie reikalo: šis straipsnis skirtas jūsų šuns išmatoms. Kodėl? Nes tai svarbus jūsų šuns sveikatos rodiklis! Prieš imdamiesi nagrinėti šios temos detales, pranešime keletą gerų naujienų! Šunys, maitinami šviežiu maistu, išskiria daug mažiau išmatų, jų išmatos yra greičiau suyrančios, o ir gerokai mažiau “kvepia“.
Normalu? Kas yra normalu?
Normalios šuns išmatos turėtų būti minkštos, tačiau tvirtos. Jų spalvą nulemia šuns mityba: nuo vidutiniškai rudos iki beveik juodos yra normalu. Kuo daugiau mėsos mityboje, tuo minkštesnės ir tamsesnės išmatos. Jei norite sukietinti savo šuns išmatas, paprasčiausias būdas yra pridėti papildomai kaulų. Tikrai įprasta retkarčiais aptikti pilkšvą gleivių maišelį aplink šuns išmatas: tai senoji gleivinė, kurią kas kelias mėnesius išskiria žarnynas. Taip pat normalu pamatyti daržovių likučius išmatose. Tai yra daržovių likučiai, kurių šuo nesuvirškino, bet tai padeda stimuliuoti žarnyno mechaninę funkciją.Priežastis būti „tvirtoms“
Svarbu, kad jūsų šuo reguliariai išskirtų santykinai tvirtas (net gana kietas) išmatas. Kodėl? Po uodega esančioje srityje šunys turi dvi analines liaukas. Kai šunys tuštinasi, jos išskiria ypatingą kvapą, leidžiantį jiems pažymėti teritoriją ir taip identifikuoti save kitiems šunims.Paprastai šunų išmatos būna tvirtos ir analinės liaukos lengvai išsispaudžia tuštinimosi metu (taip sutepdamos analinę angą procese). Kai ilgai šuns išmatos būna minkštos, gali nesusidaryti pakankamai spaudimo į liaukas, ko pasekoje jos lieka neištuštintos. O tai gali sukelti diskomfortą! Jei pastebėjote, kad šuo „čiuožia savo užpakaliu“ per grindis, žinokite, kad to priežastis gali būti jo pilnos analinės liaukos.IŠMATŲ VADOVAS:
- Labai tamsios arba juodos. Paprastai tai rodo, kad mityboje yra didelė dalis mėsos, ypač kepenų ir kitų subproduktų produktų.
- Pilkšvos. Paprastai tai yra grūdų ir/arba apdoroto maisto rezultatas.
- Šviesiai pilkšvos. Gali būti sukelta kepenų arba kasos problemų, todėl verta pasikonsultuoti su veterinaru.
- Riebios. Kai šunims yra kasos problemos, jie nebegali efektyviai virškinti riebalų. Riebios, rūgštaus kvapo išmatos gali indikuoti kasos problemas. Pasikonsultuokite su veterinaru.
- Putojančios. Tai gali būti infekcijos žarnyne požymis. Vėlgi, rekomenduotina pasikonsultuoti su veterinaru.
- Kietos. Jei jūsų šuo maitinamas perdirbtu maistu, tai rezultatas vieno iš ingredientų, įtrauktų siekiant išlaikyti tvirtas išmatas. Jei jūsų šuo maitinamas šviežiu neapdorotu maistu- kietos išmatos paprastai yra teisingos kaulo proporcijos rezultatas.
- Kraujas išmatose. Kraujas išmatose gali būti dėl tokių priežasčių kaip žarnyno parazitai (tokie kaip kirminas) iki tiesiog per kietų išmatų. Jei pavyktų – geriausiai pasiimti „mėginį“ (atsiprašau!) ir parodyti jį savo veterinarui. Atminkite, kad kraujas gali nebūti raudonas. Jei jis nėra šviežias, jis gali pasirodyti beveik juodas.
- Minkštos ir skystos. Minkštos, skystos ar vandeningos išmatos nebūtinai yra tai, dėl ko reikėtų nerimauti, nebent jos trunka kelias dienas arba kartu matote kitus simptomus (tokius kaip kraujas išmatose ar vėmimas). Kai šuo keičia mitybą ar suvalgo kažką, ko negali suvirškinti, normalu, kad išmatos būna minkštos, skystos ar vandeningos.
Kada nerimauti dėl viduriavimo?
- Jei jūsų šuo viduriuoja ilgiau nei tris dienas arba, jei jis viduriuoja kas kelias dienas reguliariai.
- Jei jūsų šuo viduriuoja kartu su kitu simptomu, tokiu kaip: kraujas išmatose, vėmimas, karščiavimas ar elgesio pokyčiai.
Šiais atvejais turėtumėte pasikonsultuoti su veterinaru.
Kodėl žalias neapdorotas maistas sukuria daug mažiau išmatų?
Mogens Eliasen, RAW mitybos ekspertas, paskelbė informaciją apie išmatų kiekį lyginant su suvartojamo maisto kiekiu. Mėsa, subproduktai ir gyvūniniai riebalai yra beveik visiškai suvirškinami: išmatų kiekis atspindės tarp 2 ir 7 proc. tokio suvartojamo maisto. Vaisiai ir daržovės sukuria apie 30–60 proc. atliekų. Sausas pašaras, kita vertus, sukuria 60–80 proc. atliekų. Taip yra todėl, kad šunys gali pasisavinti daug maisto medžiagų iš mėsos, organų ir gyvūninių riebalų, bet ne iš apdoroto maisto.
Geros naujienos jūsų sodui
Natūraliai maitinami šunys palieka mažiau išmatų, o ir tai, ką jie palieka - greitai suyra. Kadangi tokiose išmatose nėra kenksmingų chemikalų, jos nepažeis jūsų vejos.