0
Jūsų krepšelis tuščias.
Iki nemokamo pristatymo Jums liko:€ 50
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio
0

Natūralios mitybos taisyklės!

 

Jei nežinote - kokios gi esminės natūralios mitybos taisyklės - galite nurimti. Atsakome į klausimus ir pristatome 10 pagrindinių natūralios mitybos taisyklių! 

1 taisyklė. 

Kalcis - ypač svarbus ir reikalingas mineralas augintiniams (juo labiau - šuniukams), kurio gausu kaulinėje dalyje! 
Šuns mityboje kaulinė dalis turėtų sudaryti apie 10 - 15 proc. raciono, o keletas gerų kaulinės dalies pavyzdžių:
- vištienos kaklai, kojos, sparnai ar nugarėlės;
- kalakutienos kaklai (ar kiti dideli kaulai);
- jaučio uodegos kaulai (geras pasirinkimas didelių veislių šunims);
- avienos kaklai arba šonkauliai.
Mūsų receptuose kaulinę dalį sudaro vištienos nugarėlės!

2 taisyklė.

Organuose, tokiuose kaip kepenys, inkstai, kasa, smegenys, plaučiai, sėklidės ir pan., gausų įvairių naudingųjų medžiagų, o ypač - vitaminų! Todėl natūralioje mityboje bent 10 proc. raciono turėtų sudaryti organai!

3 taisyklė. 

Raumeninė mėsos dalis! 
Ir visgi, didžiąją jūsų augintinio natūralios mitybos dalį turėtų sudaryti ne kas kita, kaip tik raumeninė mėsos dalis! Tai yra daug baltymų turinti dalis, o jūsų augintiniams baltymai reikalingi norint turėti stiprius audinius! Taip pat su šia mėsos dalimi augintinis įsisavina hormonus ir fermentus, kurie būtini išgyvenimui. 

4 taisyklė.

Riebalai? 
Taip - riebalai. Ir - nepatikėsit - riebalai yra naudingi jūsų augintiniui, padeda nervų ir imuninei sistemoms, šių sistemų funkcijoms, taip pat yra kritiškai svarbūs palaikyti gerai odos sveikatai. Tačiau riebalai turi ir neigiamą pusę - jie yra dvigubai kaloringesni nei baltymai, juose labai nedaug vitaminų ir mineralų. 

Todėl reikėtų labai gerai įvertinti, kiek ir kokių riebalų paros racione turėtų gauti jūsų augintinis! 

5 taisyklė. 

Šuns mitybą tikrai pravartu papildyti daržovėmis ir uogomis.
Kodėl? Todėl, kad vaisiai ir daržovės, tai:
✅ Prebiotikai – nevirškinami augaliniai pluoštai, kuriais „maitinasi“ augintinio žarnyne esantys probiotikai.
✅ Chlorofilas – žaliasis augalų pigmentas, kuris stiprina ląsteles, detoksikuoja kepenis bei virškinimo sistemą. Be to, jis gali pasitarnauti kaip papildoma apsaugos nuo vėžio priemonė. 
✅ Karotenoidai – svarbūs antioksidantai, apsaugantys augintinį nuo senėjimo ir ligų. Karotenoidų gausų geltonose, oranžinėse ir raudonose daržovėse bei vaisiuose, tokiose kaip morkos, papajos ir pan. 
✅ Likopenas – dar vienas galingas antioksidantas, atliekantis svarbų vaidmenį vėžio prevencijoje. Likopenas daržovėms suteikia raudoną spalvą ir jo gausu pomidoruose, morkose, raudonuosiuose kopūstuose, arbūzuose.
✅Liuteinas – kitas oksidantas, kuris žinomas dėl tokių savo savybių, kaip apsauga akims, odai ir širdžiai. Jis randamas tamsiose žaliose lapinėse bei geltonose daržovėse bei vaisiuose, tokiose kaip kalė, brokolis, apelsinai ir papajos. 
✅ Flavanoidai – arba bioflavanoidai – gali reguliuoti ląstelių signalizavimą ir turėti antioksidacinių, priešuždegiminių ir priešvėžinių savybių. Paprasta taisyklė – kuo vaisius ar daržovė yra labiau spalvoti, tuo daugiau juose yra flavanoidų.

6 taisyklė. 

Krakmolui sakom NE! 
❌ Daug krakmolo turintys maisto produktai, tokie kaip grūdai, žirniai, bulvės ar kukurūzai – netinka nei jūsų augintiniui, nei jum! Nors augintiniai ir turi galimybę virškinti tam tikrą kiekį šių produktų, jų rekomenduotina naudoti kuo mažiau. 
❌ Daug krakmolo turintys maisto produktai augintinio organizme skatina hormono insulino gamybą. Tai skatina maistines medžiagas kaupti riebalų pavidalu, tad jei jūsų šuo jau yra apvailainių formų, tokių produktų atsisakymas jam tik pagelbės! 
❌ Daug krakmolo turinčių produktų atsisakymas – pirmas žingsnis sveikesnės jūsų augintinio mitybos link! 

7 taisyklė. 

ĮVAIROVĖ! 
Nepamirškite, kad jūsų augintinio, kaip ir žmogaus, mityba turi būti įvairi! Tai reiškia, jog jūsų augintinis turėtų gauti ne tik skirtingų kategorijų maisto (daržovių, žuvies, mėsos ir pan.), bet ir skirtingų produktų iš tos pačios kategorijos, pvz., jei augintinis šeriamas mėsa - paįvairinkite ją - vištiena, jautiena, antiena, triušiena, žvėriena ir t.t. 

8 taisyklė. 

Balansas atsiras su laiku! 
Dažnai sakoma, kad natūrali mityba yra nepilnavertė ir nesubalansuota . Tačiau, tai nėra tiesa dėl dviejų argumentų:
- visų pirma, niekas nežino, kas tai tiksliai yra "pilnavertė ir subalansuota" augintinių mityba, todėl tokį teiginį yra sunku fundamentaliai, moksliškai pagrįsti. 
- visų antra, mitybos balansas gali atsirasti su laiku. Kiekviena maisto porcija neprivalo būti pilnai subalansuota, tačiau, kaip jau buvo minėta ankstesnėje taisyklėje, maistas turi būti įvairus, kad su kiekvienos dienos šėrimu jūsų augintinis gautų visų reikalingų maistinių medžiagų.

9 taisyklė. 

Kartą per savaitę - žuvis! 
Visą žuvį savo augintiniui galite duoti vieną ar du kartus per savaitę. Arba į dubenėlį įdėti šiek tiek žuvies su kiekvienu šėrimu. Tačiau, turėkite omenyje, kad žuvis turėtų sudaryti apie 5-10 proc. jūsų augintinio mitybos raciono.

10 taisyklė.

Atsipalaiduokite! 

Jei laikysitės visų anksčiau išvardintų 9 natūralios mitybos taisklių, jūsų augintinio mityba bus pilnavertė, šviežia, saugi ir subalansuota! Vienintelis dalykas, ką jums reikia daryti - imtis pokyčių dabar! 

 

Šaltinis: https://goo.gl/jrKtKX

 

 
smart foreash