0
Jūsų krepšelis tuščias.
Iki nemokamo pristatymo Jums liko:€ 50
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio
0

10 produktų šuns sveikatai stiprinti!

 

Kiek jums svarbi jūsų šunų sveikata? Žinome, kad labai svarbi - priešingu atveju, jūs nebūtumėte čia! :)

Suprasdami, kad sveikata priklauso nuo imuniteto, ar neturėtumėte pagalvoti, kokių gi veiksmų imtis, kad sustiprinti imunitetą? Imuniteto stiprinimas yra vienas geriausų būdų kovojant su įvairiomis šunų ligomis - tiek lėtinėmis, tiek ir ūminėmis. 
Šunys, kaip ir žmonės, imunitetą kuria ir stiprina įvairiais būdais: genai, fiziniai pratimai, geros aplinkos sąlygos bei socializacija. Tačiau pats svarbiausias dalykas, kuris daro įtaką jūsų šuns sveikatai, yra tai, ką jis valgo - mityba!
Tačiau čia kyla klausimas - ar tai, ką valgo jūsų šuo, yra pakankama? Juks nerekomenduotina pasikliauti tik tik komerciniu, sausu pašaru ir tikėtis, kad taip šeriamas šuo gaus viską, ko jam reikia. Tuo tarpu daržovės ir vaisiai turi didelę naudą šunims - ypač, jei šiuos maisto produktus parinksite tinkamai! 
Tad nesvarbu, ar turite šuniuką ar jau suaugusį šunį, stiprinti jo imunitetą - visuomet gera mintis! Tai gi, kurie maisto produktai prisideda prie šuns imuniteto stiprinimo ir padeda šunims kovoti su ligomis? Pasižiūrėkime! 
 
1. Spanguolės
Šis super-maistas turi labai daug oksidantų ir mažai kalorijų. Antioksidantų dėka ląstelės regeneruoja greičiau, kadangi yra apsaugomos nuo kenksmingų laisvųjų radikalų. Spanguolėse taip pat yra labai daug vitaminų, ypač vitamino C, A ir K. Šie vitaminai stiprina šuns širdies sveikatą bei palaiko kaulų stiprumą. 
Tačiau tai nėra vieninteliai būdai, kaip spanguolės gali praturtinti jūsų šuns mitybą. Šis super-maistas taip pat labai gerai žinomas kaip efektyvi priemonė, skirta kovai prieš šlapimo takų infekcijas. Tai gi, jei jūsų šuo staiga pradeda labai dažnai šlapintis dėl šios infekcijos - jau žinote atsakymą, ką jam reikėtų duoti, siekiant stiprinti šuns sveikatą! 
 
Kaip šuniui duoti spanguoles? 
 
Šuo spanguoles gali valygit skirtingomis formomis: žalias, miltelių, tablečių ar sulčių pavidalu. Duoti žalias spanguoles ar spanguolių miltelius dažnu atveju yra paprasčiausias būdas spanguolėmis papildant šuns mitybą. 
Kaip viena iš opcijų gali būti spanguolių sultys. Tačiau daugelyje komercinės gamybos sulčių yra didelis kiekis cukraus, todėl šunims jų duoti ne tik kad nerekomenduotina, bet net gi ir negalima! Tad, jei nuspręstumėte šuniui duoti spanguolių sulčių - pasirūpinkite jų spaudimu patys! Džiovintos spanguolės nėra rekomenduojamos. 
Vidutinio ir didelio dydžio šunims rekomenduotina sauja šviežių spanguolių, mažesnio dydžio keturkojams - puse saujos. Jei nuspręsite savo šuniui spanguolių ekstraktą duoti tablečių ar kapsulių pavidalu, laikykitės šios taisyklės: 400mg kapsulė - 20 kg šuns kūno svorio kiekvieną dieną turėtų būti optimalus kiekis imunintei sistemai stiprinti.
PASTABA. Vaisiai ir daržovės turėtų sudaryti 10 proc. šuns paros maisto raciono. Tad jei mažinate šuns maisto normą, stenkitės išlaikyti šį santykį! 
 
2. Mėlynės
Yra daug priežasčių, kodėl šios uogos yra tikras super-maistas! Jose gausi skaidulinių medžiagų ir antioksidantų, vitaminų C ir K. Mėlynėse esančios naudingos maistinės medžiagos padeda išventi storosios žarnos vėžio, širdies ligų ir nutukimo. 
Jei turite vyresnio amžiaus šunį, turėtumėte neabejodami į jo kasdienio maisto racioną pridėti mėlynių! Mėlynės gali sulėtinti senėjimo procesą ir apsaugoti nuo atminties praradimo.
 
Kaip šuniui duoti mėlynes? 
 
Naudingiausia mėlynes duoti šunims šviežias ir žalias. Tačiau būkite tikri, kad šuo gauna natūraliu būdu užaugusias uogas - taip išvengsite glifosato. Prieš duodami šuniui mėlynes nuplaukite - jūsų augintinis tikrai mėgausis šiomis uogomis! 
Vidutinio ir didelio dydžio šunims rekomenduojama sauja mėlynių, mažesnio dydžio keturkojams - mažesnė porcija. 
 
3. Salierai
Salierai yra žinomi kaip labai sveiki ir maistingi žmonėms. Šią petražolių šeimos daržovę žmonės įtraukia į daugelį mėgstamų receptų. Tai gi, jūsų šuo taip pat gali pasinaudoti daugybe šios žaliosios darovės privalumų. Tai puikus skaidulinių medžiagų, kalcio, geležies, kalio, vitaminų A, B, K, C, E ir D šaltinis. Šios daržovėje taip pat labai mažai kalorijų. Salieras ne tik sustiprina imuninę sistemą ir apsaugo nuo ligų, bet tuo pačiu ir pagerina šunų dantis ir kvapą iš burnos bei padeda pašalinti toksinus iš organizmo. 
 
Kaip šuniui duoti salierus? 
Norint išsaugoti visas naudingasias saliero savybes, geriausias būdas duoti jį žalia, tačiau taip pat galima lengvai apvirti. Žalių salierų valgymas šuniui gali pasitarnauti ir kaip papildoma dantų valymo nuo susikaupusių apnašų priemonė. Tad duokite savo šuniui saliero stiebelį kelis kartus per savaitę. 
 
4. Paprika
Paprikos yra labai maistingos ir vertingos tiek žmonėms, tiek ir šunims. 
Paprikose yra daug vitaminų, mineralinių medžiagų ir mažai kalorijų. Paprikose yra 4 kartus daugiau vitamino C nei apelsiniuose. Jose taip pat yra galingų antioksidantų, turinčių puikių gydomųjų savybių. 
Paprikos gali pagerinti šuns širdies - kraujagyslių sistemos būklę ir apsaugoti šią sistemą nuo laisvųjų radikalų. 
 
Kaip šuniui duoti paprikas?
Pirmiausias svarbu žinoti, kaip atsirinkti tinkamas paprikas. Pirkdami jas, pirmiausia rinkitės raudonas ir sunokusias. Tokiose paprikose yra daugiau vitaminų ir mineralų, ypač jei palygintume su geltonosiomis ar žaliosiomis paprikomis. 
Prieš duodami šuniui papriką - nulupkite odelę ir pašalinkite sėklas tam, kad išvengtumėte šuns virškinimo problemų. Geriausias būdas šunims duoti paprikų - tiesiog sumaišyti su įprastu šuns maistu. Lengvas apvirimas arba smulkus susmulkinimas prieš duodant paprikas šuniui gali pagelbėti vėliau jas virškinant. 
 
Jei laikysitės 10 proc. taisyklės - jūsų šuo tikrai džiaugsis pilnaverte mityba be grėsmės atsirasti virškinimo sistemos problemoms.  
 
 5. Morkos
Ši saldi ir skani daržovė yra puikus vitaminų šaltinis jūsų šuniukams. Morkos - tai skaidulinių medžiagų ir antioksidantų šaltinis. Jose taip pat yra vitamino A, kuris būtinas skatinant bendrą tiek žmonių, tiek ir augintinių svekatą. 
Morkos pagerins kaulų augimą bei dantų būklę. Be to, morkose yra daug esminių mineralų. Visos morkose esančios maistinės medžiagos padeda sustiprinti regą ir mažina UV spinduliuotės neigiamą įtaką. 
 
Kaip šuniui duoti morkas? 
Jei turite didelį šunį - jam galite drąsiai duoti kraptyti visą morką. Tačiau jei turite mažesnį šuniuką, prieš duodami jam morką galite ją supjaustyti griežinėliais. Tokiu būdu apsaugosite šunį nuo užspringimo, kuomet valgomi gabalai yra per dideli. 
Morkas galite duoti tiek žalias, tiek ir lengvai apvirtas. Apvirtos morkos išsaugos visas maistines medžiagas, tačiau, lyginant su žaliomis morkomis, jos nebus tokios naudingos jūsų augintinių dantims. Tik turėkite omeny, kad šuns organizmas morkų iki galo nesuvirškina, todėl nesuvirškintų morkų gabaliukų gali atsirasti ir šuns ekskrementuose :) 
 
6. Brokoliai
Brokoliai yra dar viena daržovė, kuria gali mėgautis jūsų šunys! Duokite brokolius kaip skanėstus taip savo šuniukui suteikdami papildomos naudos jo sveikatai ir sustiprindami jo imunitetą! 
Brokoliuose yra daug skaidulinių medžiagų ir vitamino C bei mažai riebalų ir kalorijų. Brokoliai taip pat puikus kalio, kalcio ir geležies šaltinis. Šie mineralai padeda kovojant su ligomis ir stiprinant bendrą sveikatą, todėl brokoliai - puikūs imuninės sistemos stiprintojai tol, kol jų nepadauginsite! 
 
Kaip šuniui duoti brokolius? 
Brokolius galite duoti žalius, tačiau žali brokoliai paprastai yra sunkiau virškinami, todėl juos galite lengvai apvirti. Jei, visgi, brokolius duodate žalius, įsitikinkite, kad jie yra tinkamo dydžio šuniui sukramtyti - taip išvengsite užspringimo pavojaus. 
 
7. Bananai
Bananai - vienas sveikiausių produktų, kuris gali būti naudojamas kaip skanėstas šuniui. Būtent todėl daugumos natūralių skanėstų sudėtyje yra bananų. 
Bananai - tai natūralus skaidulinių medžiagų, kalio, varlio, mangano ir vitaminų B bei C šaltinis. Kalis, esantis bananuose, išlaikys augintinio kaulus stiprius, o kraujagysles - elastingas ir sveikas, o kitos medžiagos užtikrins stiprią įmuninę sistemą bei reguliarą žarnyno peristaltiką. 
 
Kaip šuniui duoti bananus? 
Kaip jau galėjote pagalvoti, žali bananai - pagrindinis būdas juos duoti šuniui. Bet jei jums tai atrodo per daug paprastas būdas, internete galite rasti gausybę receptų, kaip jūsų augintinio mitybą papildyti bananais. Bananai, esantys rankų darbo skanėstuose, suteiks jiems papildomą skonį ir praturtins juos naudingomis maistinėmis medžiagomis. 
Tačiau turėkite omenyje, kad bananuose yra daug cukraus, todėl bananai turėtų būti vartojami tik rektarčiais - ne kasdien. Dideliems šunims kelis kartus per savaitę galite duoti po puse banano, mažesniems šuniukams užteks ir kelių mažų gabaliukų. 
 
8.  Melionai
Ko gero net negalėjote pagalvoti, kad šis saldus ir skanus vaisius gali būti naudingas ir jūsų šuniui! Melionuose yra daug vandens, tad vasarą smulkūs meliono gabaliukai gali būti naudojami kaip skanėstai jūsų šuniui.
Oranžiniuose melionuose yra daug vitaminų A ir C bei beta-karatone. Melionuose taip pat gausu kalio, skaidulinių medžiagų ir folio rūgšties. Šis skanus vaisius pasižymi priešuždegiminėmis ir antioksidacinėmis savybėmis. Apskritai melionai yra puikus maistas visiems šunims. Vyresnio amžiaus šunims melionai gali tapti puikia priemone papildyti jų mitybą vitaminu C ir taip pagerinti jų bendrą sveikatą. 
 
Kaip šuniui duoti melioną? 
Supjaustykite melioną ir nulupkite jo odą. Meliono odelėje gali būti pelėsių ir kit kenksmingų bakterijų. Taip pat išimkite sėklas, kurias paprastai šuns organizmas sunkiai virškina. Supjaustykite taip paruoštą melioną į vieno kąsnio gabalėlius. Atkreipkite dėmesį, kad dideli meliono kiekiai šuniui gali sukelti viduriavimą. 
 
9. Kopūstai
Nors dažnai valgomi kopūstai gali sukelti dujų kaupimąsi organizme, tačiau, nepaisant to, jie yra labai naudingi jūsų šunims. Na, tiksliau, jie naudingi, kuomet vartojami saikingai :) 
Kopūstuose yra antioksindantų, kurie būtini stipriai imuninei sistemai palaikyti. Taip pat, juose gausu skaidulinių medžiagų, kurios būtinos geram virškinimui užtikrinti. 
Be to, nustatyta, kad kai kurie kopūstuose randami junginiai apsaugo ir nuo tam tikrų rūšių vėžio. 
Kopūstai gali pagerinti jūsų šuns odą ir kailį, kadangi skatina keratino gamybą. 
 
Kaip šuniui duoti kopūstus? 
Kopūstus savo šuniui galite duoti neapdorots arba virtus. Manoma, kad virti kopūstai paprasčia virškinami, todėl geresni virškinimo sistemai. Tačiau žali kopūstai taip pat yra geri. 
Porcijos dydis priklauso nuo to, kokį kopūstą pateiksite. Jei nuspręsite pateikti žalią kopūstą - duokite mažesnius gabalėlius. Tuo tarpu virtus kopūstus galite pateikti didesnėmis porcijomis (kadangi jie lengviau virškinami).  
 
10. Kokosų aliejus
Nuo to laiko, kai buvo atrasta įvairi šio maisto produkto nauda, kokosų aliejus tapo labai populiarus tarp žmonių. Tačiau jis puikiai tinka ir jūsų šuniui - dėl daugelio priežasčių. 
Kokosų aliejuje yra sveikųjų vidutinės grandies riebalų rūgščių, kurios stiprina imuninę sistemą. Dėl to kokosų aliejus gali padėti kontroliuojant svorį, dezinfekuojant žaistas, taip pat kovojant su alergijomis ir siekiant pagerinti odos būklę. 
Dar labiau stebina tai, kad kokosų aliejus gali būti naudojamas šunų dantims valyti bei kaip apsauginė priemonė nuo blusų ir erkių. 
Pridėdami kokosų aliejaus prie šuns mitybos pagerinsite šuns smegenų veiklą, o tai, atitinkamai pagerins šuns pažinimo funkciją. 
 
Kaip šuniui duoti kokosų aliejų? 
Jei siekiate naudos sveikatai ir imunitetui, tiesiog pridėkite kokosų aliejaus prie įprastinės šuns mitybos. Dauguma šunų mėgsta šio aliejaus skonį, todėl jo galite tiesiog užlašinti ant maisto ir pateikti tiesiai iš šaukštelio :) 
Svarbu žinoti, kad pradėti reikėtų nuo mažesnių kiekių. Kai šuo pripras prie šio aliejaus, kiekį galėsite padidinti, kol pasieksite optimalią dozę. 10 kg šuns kūno svorio turėtų tekti 1 šaukštelis kokosų aliejaus. 
Kokosų aliejų galima naudoti ir vietiškai. Paimkite kokosų aliejaus, pašildykite jį rankose ir ištrinkite ant šuns odos. 
 
Šaltinis: https://goo.gl/fvnANw.
 
 
smart foreash