Ar plaučiai yra visiškai nenaudingi šeriant BARF principu? Ne!

 • Ar plaučiai yra visiškai nenaudingi šeriant BARF principu? Ne!

  Plaučiai, ypač jautienos ir avienos, yra geras baltymų šaltinis, kurie yra puiki „statybinė“ medžiaga jūsų šuns raumenims.

  Turbūt dažnas bent kiek besidomintis BARF mityba yra girdėjęs, jog plaučiai yra visiškai nenaudingas organas, tinkamas nebent norint „prikimšti“ antsvorio turinčio šuns skrandį nekaloringu maistu. Dalis tiesos tame yra - plaučiai tikrai turi mažai kalorijų, tačiau tai nėra vienintelė jų geroji savybė. Plaučiuose gausu įvairių šuns organizmui naudingų medžiagų. Pasistengsime trumpai papasakoti, kodėl dalį jūsų šuns mitybos turėtų sudaryti plaučiai.

  Vieną iš priežasčių jau minėjome - plaučiai yra itin liesas, beveik neturintis riebalų organas. Jautienos ir avienos plaučiuose yra vos 2,5% riebalų. Šie skaičiai yra itin aktualūs linkusių priaugti svorio šunų šeimininkams.

  Plaučiai, ypač jautienos ir avienos, yra geras baltymų šaltinis, kurie yra puiki „statybinė“ medžiaga jūsų šuns raumenims. Baltymai taip pat svarbūs palaikant imuninę sistemą ir hormonų veiklą, formuojant antikūnius. Galiausia, tai yra pagrindinis energijos šaltinis, todėl jie itin svarbūs aktyviems šunims.

  Kalbant apie seleną, šuns organizmui svarbų mineralą, dažniausiai kaip jo šaltinis minimi inkstai. Visgi, jo gausu ir plaučiuose. Selenas vaidina svarbų vaidmenį šuns imuninėje sistemoje. Jis veikia kaip laisvasis radikalas ir padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinio streso. Be to, selenas padeda įsisavinti vitaminą E, užtikrinantį kasos funkcionavimą ir riebalų virškinimą.

  Plaučiai - geležies šaltinis. Geležis yra atsakinga už tinkamą hemoglobino kiekį, užtikrina smegenų funkciją. Ji perneša deguonį į kraujo ląsteles, taip padidinant šuns ištvermę ir jėgą. Trūkstant geležies imuninė sistema nusilpsta.

  „Top Dog Bistro“ receptuose naudojami jautienos ir avienos plaučiai. Jautienos plaučiai įeina į šių receptų sudėtį: „Beef and Rabbit“, „Beef and Duck“, „More Smell“ ir „More Beef“. Avienos plaučiai įeina į šių receptų sudėtį: „More Lamb“ ir „More Turkey“.