Šunų pervedimas prie natūralaus TOP DOG Bistro maisto

  • Jau galvojate apie savo šuns pervedimą prie šviežios, neapdorotos mėsos dietos, bet nežinote, nuo ko pradėti? Kaip ir su bet kokia nauja permaina, kuo daugiau informacijos turite, tuo lengvesnė tampa užduotis, baimės išnyksta. Iš karto sakome: nesijaudinkite! Šunys paprastai labai drąsiai ir lengvai priima dietos pakeitimus, ypač kai kalbama apie šviežią mėsą.

    Svarbu prisiminti, kad kiekvienas šuo yra skirtingas ir jų mitybos poreikiai skiriasi priklausomai nuo amžiaus, dydžio ir aktyvumo lygio, tačiau taikomi kai kurie bendri patarimai.

    Instinktai

    Laukiniai šunys yra tikri išgyvenimo gamtoje specialistai, jie gali greitai surasti ir puikiai įvertinti maisto šaltinius tinkamus jų mitybai, tokius kaip gyvūnai, paukščiai, žuvys ar netgi augalai. Tai yra jų instinktas, kilęs iš jų protėvių, kurie gyveno ir maitinosi laukinėse sąlygose. Šios gamtos dovanos ir instinktai leido jiems adaptuotis prie įvairių maisto šaltinių ir išlikti gyvybingais, ir sveikais laukinėje aplinkoje. Žinodami šių instinktų kilmę ir šunų gebėjimą surasti tinkamą maistą, mes galime geriau suprasti jų natūralius mitybos poreikius. Deja, mūsų moderniame pasaulyje mums reikia ieškoti alternatyvių maisto šaltinių mūsų keturkojams draugams. Čia jums į pagalbą ateina TOP DOG Bistro kotletukai sukurti pagal BARF dietos principus.
    Kai kalbame apie maitinimo dažnumą, laukiniai šunys neturi reguliarių valgymo laikų ir yra linkę persivalgyti, kai tik maistas tampa prieinamas. Kartais jie ištisas dienas praleidžia be jokio maisto. Šiuolaikiniame pasaulyje mums ir mūsų auginamiems šunims visgi geriausiai veikia kasdieninis, bet nebūtinai reguliarus, maitinimas. Visada rekomenduojame maitinti šunį, kai esate namuose, kad galėtumėte matyti, kaip ir ar jis mėgaujasi savo valgiu.

    Greitasis arba lėtasis perėjimas

    Pirmas žingsnis, galiojantis abiems perėjimo variantams, būtų nutraukti 24val prieigą prie maisto! T.y. jums reikės sukurti maitinimo tvarką. Įveskite dviejų kartų arba (dar geriau) vieno karto per dieną rutiną. Taip maitinkite savaitę ar net dvi, kol pripratinsit prie porcijų kontrolės ir šuo suės paduotą porciją kelių minučių bėgyje.

    Greitasis perėjimas

    Didžioji dauguma šunų be jokių problemų pereina nuo sauso pašaro prie šviežio maisto. Apskritai geriausias būdas sveikam šuniui yra padaryti vieną visiškos iškrovos dieną ( 24 val) , o kitą dieną pradėti jį maitinti TOP DOG Bistro mėsa. Pirmąsias porą savaičių laikykitės vieno recepto, pvz., More SMELL arba More CHICKEN. Augintiniui pilnai adapatvusis rekomenduojame rotuoti skonius, nes įvairovė yra pats geriausias sveiko maitinimo būdas.

    Jei jūsų augintinis sunkiai priima pasikeitimus arba turi jautrų skrandį, rekomenduojame vadovautis lėtojo perėjimo patarimais.

    Lėtasis perėjimas

    Kai šėrimo rutina jau nusistovėjusi (pirmas žingsnis) ir augintinis tvarkingai ištuština jam padėtą dubenėlį, toliau rekomenduojame pokyčiams skirti apie 10 dienų. Toks laiko tarpas padės sumažinti bet kokias galimas virškinimo sutrikimo rizikas. Lėtas perėjimas taip pat labiau tinka šunims, kuriems nepatinka gyvenimo pokyčiai arba tie pokyčiai yra išties kardinalūs. Įsivaizduokite, jei šuo visą gyvenimą valgė termiškai apdorotą greitą maistą, o tada staiga jam pateikiama vakarienė iš šviežios, neapdorotos mėsos ir daržovių... Gali prireikti truputį laiko priprasti. Taigi stebėkite savo augintinius kai jie ėda, stebėkite jų išmatas perėjimo laikotarpyje.

    Dešimties dienų planas, maistas suskirstytas procentais:

    • Diena 1-2:  10% Naujo 90% Seno
    • Diena 3-4:  20% Naujo 80% Seno
    • Diena 5-6:  40% Naujo 60% Seno
    • Diena 7-8:  60% Naujo 40% Seno
    • Diena 9-10: 80% Naujo 20% Seno
    • Diena 10+ : 100% naujo maisto

    Tai tik rekomendacijos, labai nepergyvenkite dėl tikslių proporcijų ar dienų skaičiaus. Jūsų šuo tikrai nesupyks jei dubenėlyje bus 22% ir 78% maisto. Tiesiog siekite perėjimą daryti palaipsniui, stebėdami savo šunį. Vienam gal užteks savaitės, kitam prireiks ir dviejų, kad puikiausiai adaptuotųsi prie TOP DOG Bistro maisto.

    Jauni šuniukai

    Prieš parsivežant namo naują keturkojį šeimos narį, jums reiktų būti pasiruošus jam maisto pirmai pradžiai. Geriausia praktika yra dar trumpam pratęsti maitinimą tuo, kuo maitino jūsų šuniuko veisėjas arba, jei priglaudėte šuniuką iš prieglaudos, tuo, kuo jis buvo maitintas anksčiau. Juk nenorite mažylio apkrauti dar vienu staigiu pokyčiu tuo pat metu. Jums tikrai nebūtina rekomenduoto pašaro maitinti labai ilgą laiką, ypač, jei tikite natūralaus neperdirbto maisto ilgalaike nauda.

    • Jei jūsų šuniukas jau buvo pripratęs prie žalios mėsos, jūs galite pereiti prie 100% TOP DOG Bistro maisto iškart.
    • Jei jūsų šuniukas buvo pripratęs prie virto arba apdoroto maisto (konservų ar sauso maisto), tuomet mes rekomenduojame pereiti lėčiau.

    Augantiems šuniukams jokiu būdu nerekomenduojame daryti iškrovos dienos prieš keičiant maistą. Taip pat jų maitinimo dažnumas turėtų mažėti tik su amžiumi. Paprastai mažiesiems dienos porciją reiktų sumaitinti per 3 maitinimus ( rytas/pietūs/vakaras), pusmetiniai šuniukai puikiai susitvarko su 2.

    Rekomenduojame laikytis šių patarimų ir stebėti šuniuko išmatas. Palaipsniui pereinant prie 100% šviežios mėsos, turėtumėte pastebėti mažesnes ir mažiau kvapnias išmatas. Skystos išmatos yra normalu perėjimo laikotarpio pradžioje. Tačiau nesupainiokite jų su nuolatinėmis vandeningomis išmatomis, kurios dažniausiai signalizuoja apie virusinius susirgimus.

    Šėrimo normos

    Primename, kad mūsų maitinimo normos yra tik gairės. Jūsų augintinio medžiagų apykaita, veislė, dydis, amžius ir aktyvumo lygis gali paveikti jų bendrus mitybos poreikius.

    Darbiniai ir sportiniai šunys, besilaukiančios ir maitinančios kalytės ar augantys šuniukai reikalauja daugiau maisto nei mažiau aktyvūs šunys.

    Atspirties taškas.
    Didžiajai daugumai sveikų suaugusių šunų paprastai reikia tarp 2% ir 3% jų kūno masės maisto per dieną.
    Pavyzdžiui:

    • jei jūsų šuo sveria 10 kilogramų ir gyvena mažiau aktyvų gyvenimą, jam tikriausiai pakaks 200g per dieną ( formulė: 10/100*2). Per savaitę gausis apie 1,4kg.
    • jei jūsų šuo sveria 20 kilogramų ir gyvena aktyvų sportinį gyvenimą, jam tikriausiai prireiks 600g per dieną ( formulė: 20/100*3). Per savaitę gausis apie 4,2kg.

    Svarbiausia yra sutelkti dėmesį, kad jūsų augintinis būtų sveiko/idealaus svorio diapazone. Turėtumėte reguliariai stebėti savo gyvūno svorį, nes perdidelis ar pernelyg mažas svoris gali turėti įtakos jūsų augintinio sveikatai ir gyvenimo kokybei. Idealus kūno svoris užtikrina, kad jūsų augintinis bus energingas, aktyvus ir turės mažiau rizikos susidurti su sveikatos problemomis, tokiomis kaip nutukimas ar kiti metaboliniai sutrikimai.


    Kuris TOP DOG Bistro receptas yra geriausias mano šuniui?

    More BEEF, More LAMB, More TURKEY ar kuris kitas?

    Nėra "vienas tinka visiems" recepto, šunys turi skirtingus skonius, medžiagų apykaitos greičius, alergijas ir pan.
    Bet mes tikrai turime pakankamai daug pasirinkimo. Beveik visi mūsų receptai sudaryti iš trijų skirtingų baltymų, kurie užtikrina įvairovę ir suteikia jūsų šuniui visus makro ir mikroelementus, reikalingus sveikai ir laimingai gyventi. Kiekvienas pavadinimas atspindi pagrindinio naudojamo baltymo šaltinį ( pvz More BEEF reiškia, kad daugiau nei 50% recepte naudojamų ingredientų yra iš galvijų). Detali kiekvieno produkto sudėtis ir analitinės dalys nurodytos prie kiekvieno produkto aprašymo.