Sauso ėdalo ir „Top Dog Bistro“ ėdalo derinimas: griauname mitus

Yra daugybė šunų šeimininkų, kurie savo augintinius šeria sausu ėdalu ir net nesvarsto idėjos pereiti prie natūralios mėsos ėdalo. Dalis iš jų baiminasi nepatogumų kasdien ar keliaujant, kitiems neramu, jog sauso ir natūralios mėsos ėdalo derinimas sutrikdys keturkojo virškinimą, treti tiesiog nenori imtis permainų, net jei jos naudingos jų augintiniams. 

Šunų virškinimo paslaptys

Žmogaus ir šuns draugystė yra tokia artima, kad dažnai pamirštame, jog esame visiškai skirtingos rūšys. Tai atsispindi ir mūsų virškinimo sistemose. Šunų virškinimo sistema yra identiška pilkųjų vilkų, todėl jų mityba turėtų būti kuo panašesnė į tai, ką jie valgytų laukinėje gamtoje.

Keletas žodžių apie TAI, apie KĄ niekas nenori kalbėti

Kad daug tuščiai nekalbėti, galime eiti tiesiai prie reikalo: šis straipsnis skirtas jūsų šuns išmatoms. Kodėl? Nes tai svarbus jūsų šuns sveikatos rodiklis! Prieš imdamiesi nagrinėti šios temos detales, pranešime keletą gerų naujienų! Šunys, maitinami šviežiu maistu, išskiria daug mažiau išmatų, jų išmatos yra greičiau suyrančios, o ir gerokai mažiau “kvepia“.

Keliavimas su augintiniais šeriant „Top Dog Bistro“ - misija įmanoma!

Šunys tampa neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Mes laisvalaikį leidžiame vis aktyviau, intensyviai keliauti mums tampa įprasta, keliauti su šunimis - taip pat. Ir štai čia dažnam iš mūsų iškyla dilema - ar įmanoma šerti augintinius remiantis BARF principu, jei daug laiko praledžiame kelionėse? 

Kodėl šeriant natūraliu žalios mėsos ėdalu šunys mažiau geria?

Kodėl šeriant natūraliu žalios mėsos ėdalu šunys mažiau geria , arba apie svarbiausią BARF ingredientą - vandenį
Dažnoje publikacijoje apie BARF mitybą kaip vienas esminių jos pliusų minima pagerėjusi šuns hidratacija. Kodėl taip yra? Ar tai iš tiesų taip svarbu? Šį kartą pakalbėkime būtent apie tai.

BARF šuniukams ir jauniems šunims

Gera sveikata nuo pirmųjų mėnesių arba apie šuniukų ir jaunų šunų šėrimą natūralios mėsos ėdalu.
Pirmieji jauno šuns gyvenimo metai yra labai svarbūs jo vystymuisi. Ne išimtis ir mityba pirmaisiais mėnesiais. Jauni šuniukai nėra tokie prisitaikę ir nesugeba adaptuotis prie mitybos taip, kaip suaugę šunys, todėl turime atidžiau jais rūpintis. Jiems ypač svarbus kasdienių maistinių medžiagų balansas ir kokybė, užtikrinantys optimalų augimą ir vystymąsi.

Paruoštas BARF vs ruošiu pats

Ką rinktis - paruoštą subalansuotą BARF ėdalą ar derinti ingredientus pačiam?
Kiekvienas šuns šeimininkas, nusprendęs šerti savo augintinį BARF ėdalu, susiduria su dilema - kasdienes porcijas ruošti pačiam ar rinktis specialistų paruoštą ėdalą. Subalansuota mityba, sutaupytas laikas ir patogumas - tai esminiai paruošto natūralios mėsos ėdalo pliusai. Pakalbėkime apie juos plačiau.

Kaulai - nepakeičiamas kalcio ir fosforo šaltinis

Subalansuotame BARF ėdale turi būti kaulų, tiksliau - kaulingos mėsos. Tai pagrindinis kalcio ir fosforo, būtinų norint palaikyti optimalią šuns sveikatą, šaltinis! Mėsingi kaulai gali būti šeriami sveiki arba sumalti. 

Ar tikrai šunys gali ėsti žalią mėsą?

Sugriaukime keletą mitų!
Šuns šėrimas žalia mėsa ir jo nauda - tai tema, vis dar sukelianti nemažai diskusijų tiek tarp šeimininkų, tiek tarp veterinarijos gydytojų. Deja, bet dalis keturokojų augintojų laikosi nuomonės, jog šunims apskritai negalima duoti žalios mėsos, o pastaruoju metu populiarėjantis BARF mitybos principas tėra dar vienas mados „klyksmas“. Ar žalia mėsa gali būti nenaudinga ar net žalinga jūsų augintiniui? Pabandykime išsklaidyti šias abejones!

BARF ir higiena

Baiminatės bakterijų? Tereikia pasirūpinti higiena!
Kryžminė tarša - du itin bauginantys žodžiai. Ar iš tiesų viskas taip sudėtinga ar net pavojinga sveikatai?

Sausas ar natūralus ėdalas? Natūralus!

Pirkdami maisto produktus sau vis daugiau laiko praleidžiame analizuodami jų sudėtį ant pakuočių, taip ieškodami kuo natūralesnių produktų ir bandydami išvengti neaiškių konservantų, priedų ir kitų „E“. 

Šunų šėrimas žalia mėsa: mitai ir faktai

Vis populiarėjant šunų šėrimui žalia mėsa, daugėja ir neteisingos informacijos apie tai. Dalis informacijos tampa įsišaknijusiais mitais, perduodamais iš lūpų į lūpas ir tampančiais kone faktais. Kaip nepasimesti begaliniame informacijos sraute ir atskirti mitus nuo faktų? Čia apžvelgsime kertinius mitus - tikimės, jog jums tai bus naudinga.

BARF mitybos privalumai aktyviems šunims

Subalansuota mityba ir patenkintas energijos poreikis - tai esminiai kasdienės dirbančių, sportuojančių ar aktyviai gyvenančių šunų šėrimo principai. Jiems itin svarbu „pamaitinti“ sunkiai dirbančius raumenis ir užtikrinti gerai veikiančią kraujotaką. Tai padeda sumažinti nuovargį ir pagerinti ištvermę. BARF mityba - puikus sprendimas norint, kad aktyvūs šunys būtų sveiki ir išlaikytų gerą fizinę formą.

BARF ar RAW? BARF!

RAW ir BARF - tai dvi frazės, kurias dažniausiai girdime kalbant apie natūralią šunų mitybą. RAW - tai augintinių šėrimas tik žalia mėsa. Šeriant remiantis BARF principu į mitybą įtraukiamos daržovės, uogos ir vaisiai. Turbūt dažnam kyla klausimas, kam to reikia mūsų augintiniams?