Avienos nauda jūsų augintiniui.

 • Avienos nauda jūsų augintiniui.

  5 priežastys, kodėl jūsų šuns mityboje turi atsirasti aviena.

  Avienos mėsa yra puiki alternatyva jautienai ar vištienai, kuomet kalbame apie jautraus virškinimo ar linkusio į alergijas šuns BARF mitybą. Jūsų šuniui reikia visaverčių baltymų, kurie veikia kaip statybinė medžiaga atkuriant kūno audinius, taip pat apsaugo ir reguliuoja svarbius organizmo procesus. Tokiu atveju aviena yra puikus pasirinkimas. Išskirkime penkias priežastis, kodėl jūsų šuns mityboje turi atsirasti aviena.

  1. Puikus baltymų šaltinis. Baltymai yra vienas iš svarbiausių elementų jūsų šuns mityboje. Jie gyvybiškai svarbūs formuojant ląsteles ir atkuriant raumenų audinius, taip pat palaikant imuninę sistemą ir hormonų veiklą, formuojant antikūnius. Avienoje esantys baltymai savo kokybe ir savybėmis išsiskiria iš kitų baltymų šaltinių - neveltui jie vadinami „Pilnu baltymu“ (agl. „The whole protein“).

  2. Tinkamas riebalų kiekis. Vienas iš avienos privalumų yra tai, jog joje yra šuns organizmui tinkamas riebalų - nepamainomo energijos šaltinio, kiekis. Kartu su riebalais gaunamos riebalų rūgštys naudojamos riebaluose tirpių vitaminų įsisavinimui. Be to, riebalai yra būtini tiek augančio šuniuko formavimuisi, tiek suagusio šuns sveikatos palaikymui. Galima išskirti dar vieną teigiamą avienos riebalų savybę - jie yra itin gerai virškinami.

  3. Puikiai tinka šunims, linkusiems į alergijas. Jei jūsų šuo alergiškas jautienai ar vištienai, šėrimas avienos pagrindu sukurtu BARF pašaru gali tapti tobula išeitimi. Dažniausiai alergija netinkamam baltymui pasireiškia odos bėrimu ir niežuliu, kartais - viduriavimu. Pastebėjus vieną iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į veterinarą, vėliau - pamėginkite iki tol buvusį baltymų šaltinį mityboje pakeisti aviena.

  4. Cinko, geležies ir B grupės vitaminų šaltinis. Avienoje gausu cinko - mineralo, itin svarbaus stiprinant jūsų šuns imuninę sistemą. Aviena pasižymi dideliu geležies kiekiu, ženkliai didesniu nei žuvis ar vištiena. Joje taip pat gausu B grupės vitaminų, kurie yra būtini šunų nervų sistemos veiklai.

  5. Puikus skonis. Įprastai šunys ypač mėgsta avienos skonį. Taigi, jei turite maistui išrankų šunį, išbandykite „Top Dog Bistro“ receptus su aviena! Šis baltymų šaltinis įeina į „More Lamb“ (kartu su triušiena) ir „More Turkey“ (kartu su kalakutiena) receptų sudėtį.