BARF mitybos privalumai dirbantiems, sportuojantiems ar tiesiog aktyviai gyvenantiems šunims

 • BARF mitybos privalumai dirbantiems, sportuojantiems ar tiesiog aktyviai gyvenantiems šunims

  Subalansuota mityba ir patenkintas energijos poreikis - tai esminiai kasdienės dirbančių, sportuojančių ar aktyviai gyvenančių šunų šėrimo principai. 

  Subalansuota mityba ir patenkintas energijos poreikis - tai esminiai kasdienės dirbančių, sportuojančių ar aktyviai gyvenančių šunų šėrimo principai. Jiems itin svarbu „pamaitinti“ sunkiai dirbančius raumenis ir užtikrinti gerai veikiančią kraujotaką. Tai padeda sumažinti nuovargį ir pagerinti ištvermę. BARF mityba - puikus sprendimas norint, kad aktyvūs šunys būtų sveiki ir išlaikytų gerą fizinę formą. Šeriant šiuo principu šunys gauna natūralius produktus - įvairią žalią mėsą, žuvį, daržoves, uogas, vaisius. Kitaip tariant, BARF mityba kiek įmanoma labiau atkartoja natūralią mitybą, kuria maitinosi laisvėje aktyviai gyvenę šunų pirmtakai. Norėdami išgyventi, jie privalėjo kasdien būti aktyvūs ir pasiruošę medžioti.

  Kodėl aktyvūs šunys turėtų gauti žalią, termiškai neapdorotą mėsą? Atsakymas paprastas - termiškai apdorojant suskaidomi žalioje mėsoje esantys naudingi baltymai ir amino rūgštys, sunaikinama didelė dalis jos maistinių savybių.

  Mėsa - aktyviems šunims itin tinkamas maistas. Šunys gali išgyventi be angliavandenių, tačiau jie negali išgyventi be baltymų ir riebalų. Raumenų mėsa yra pirmos klasės baltymas, nes joje yra visų naudingų aminorūgščių, būtinų dirbantiems ir sportuojantiems šunims. Kodėl aktyvių šunų šeimininkai turėtų teikti pirmenybę gyvulinės kilmės baltymams, gaunamiems iš mėsos? Jie yra lengviau virškinami ir biologiškai labiau tinkami šuns organizmui. Aukštos klasės baltymai užtikrina fizinio krūvio metu suardytų audinių atkūrimą. Tyrimais taip pat įrodyta, jog gaudami tinkamą kiekį gerai pasisavinamų baltymų šunys tampa atsparesniais traumoms ir sužalojimams, o jų neišvengus - greičiau gyja ir atsistato.

  Mėsoje taip pat gausu riebalų. Riebalai yra lengvai virškinamas ir gerai pasisavinamas energijos šaltinis šunims. Ištvermei reikalinga energija daugiausia gaunama aerobinio metabolizmo metu, o šiam procesui būtini geros kokybės riebalai. Vienas gramas riebalų suteikia dvigubai daugiau energijos nei vienas gramas baltymų. Tad paprastai tariant, riebalai yra koncentruotas kuras dirbantiems ir sportuojantiems šunims, būtinas laisvas riebalų rūgštis panaudojant kaip efektyvų energijos šaltinį raumenims. Riebalai taip pat skatina mitochondrijų augimą ir gerina aerobinį darbingumą - tai vieni esminių rodiklių šunų ištvermei. Gaudamas daugiau riebalų organizmas pradeda taupyti glikogeną, taip išvengiant nuovargio, kurį sukelia glikogeno išeikvojimas.

  Kalcis, magnis ir kalis - tai mineralai, kurių aktyvūs šunys turi gauti pakankamai. Fizinio krūvio metu, vykstant pieno rūgšties acidozės sukeltai metabolinei acidozei arba kitaip tariant, „užsirūgštinus“ raumenims, šunys gali netekti didelės dalies šių mineralų. Šeriant subalansuota BARF mityba užtikrinamas reikiamas šių mineralų kiekis.

  Gliukozaminas palaiko sunkiai dirbančius šunų sąnarius. Tai statybinė medžiaga sąnarių kremzlėms ir jų atsinaujinimui. BARF mityba šeriami šunys gauna pakankamą kiekį gliukozamino iš pašare esančios kaulingos mėsos.

  Dirbantys ir sportuojantys šunys, kasdien susiduriantys su fižiškai sunkia veikla, patenka į didesnės traumų ir streso rizikos grupę. Tinkama mityba padeda virškinimo sistemai veikti efektyviai, todėl imuninė sistema gali sutelkti dėmesį į savo pagrindinę apsauginę funkciją. Esant netinkamai mitybai, imuninei sistemai tenka kovoti su blogai virškinamais baltymais, sukeliančiais alerginę reakciją, sutrikdančiais virškinimą ar tiesiog reikalaujančiais daug pastangų, kad būtų tinkamai įsisavinti.

  Ir galiausiai, BARF principu šeriami šunys daug rečiau tuštinasi. Dirbančiam ar sportuojančiam šuniui tai taip pat svarbu.