Brokoliai - žaliasis stebuklas šuns mityboje

 • Brokoliai - žaliasis stebuklas šuns mityboje

  Brokoliai puikiai papildys jūsų augintinio mitybą šeriant žalia mėsa.

  Neveltui brokoliai vadinami mitybos piramidės brangakmeniu - tai viena maistingiausių daržovių. Ne išimtis ir šuns mityba - brokoliai puikiai papildys jūsų augintinio mitybą šeriant žalia mėsa. Juose mažai riebalų, mažai cukraus, daugiau baltymų nei bet kurioje kitoje daržovėje ir tai toli gražu dar ne visos gerosios brokolių savybės. Tad pamėginsime išsamiau papasakoti, kodėl brokoliai privalo būti jūsų šuns mityboje.

  Visų pirma, brokoliai yra tobula apsaugos priemonė nuo oksidacinio streso šuns organizme, dažnai tampančio pagrindine lėtinių ligų priežastimi. Brokoliai yra galingas antioksidantas, nes juose yra du svarbūs elementai - tai vitaminas C ir sulfofranas. Vėžiniai susirgimai, priešlaikinis senėjimas, širdies ligos, smegenų sutrikimai - tai tik dalis lėtinių ligų, kurias sukelia antioksidantų trūkumas.

  Įdomus faktas - brokoliai turi net 2,5 karto daugiau vitamino C negu apelsinai!

  Brokoliuose esančios medžiagos geba kovoti su laisvaisiais radikalais, pažeidžiančiais šuns organizmo ląsteles ir sukeliančiais vėžinius susirgimus. Taip, tai jau minėtas gerasis sulfofranas. Šis elementas taip pat mažina uždegimus ir šalina kancerogenus.

  Uždegimas skamba kaip ganėtinai nekaltas dalykas, tačiau šis sutrikimas gali tapti tokių sudėtingų ligų, kaip artritas, astma, diabetas ir įvairios alerginės reakcijos, priežastimi.

  Subalansuoti jūsų šuns organizme gyvenančių mikroorganizmų visumą - dar viena „misija“, kuria rūpinasi brokoliuose esančios skaidulos ir elementai. Šį kartą tai prebiotikai, atsakingi už gerųjų ir blogųjų bakterijų pusiausvyrą virškinimo trakte.

  Jūsų šuns organizmas yra nuolat veikiamas įvairių cheminių medžiagų ir toksinų - gausybė jų sklando ore, todėl patenka į organizmą neišvengiamai. Dauguma šių medžiagų ir toksinų kaupiasi riebalų ląstelėse, skaidomi kepenyse ir pašalinami iš organizmo. Detoksikacijos procesui itin svarbi sklandi kepenų veikla. Brokoliuose esantis sulfofranas gali net 61% labiau aktyvinti šiuos procesus.

  Brokoliuose gausu karotenoidų, itin svarbių užtikrinant gerą regėjimą. Tai beta karotinas, liuteinas ir zeaksantinas. Beta karotinas šuns organizme virsta vitaminu A, kurio trūkumas gali sukelti net apakimą. Liuteinas ir zeaksantinas yra vieninteliai maisto medžiagose randami karotenoidai, kurie kaupiasi tinklainėje ir yra itin svarbūs jos būklei.

  Tyrimai rodo, kad sulforafanas gali padėti išvengti Alzheimerio ir kitų smegenų sutrikimų. Taip yra todėl, kad sulforafanas prisideda prie neuroninių ląstelių augimo ir išgyvenimo. Tai gerina smegenų funkciją. Mokslininkai teigia, jog sulfofranas taip pat prisideda prie greitesnio atsigavimo po galvos smegenų traumų.

  Tinkama šuns mityba įtakoja ne tik fizinę, bet ir psichologinę sveikatą. Brokoliuose yra junginių, kurie gali padėti išgydyti nerimą ir depresiją. Uždegimas yra viena iš depresijos priežasčių. Kaip minėjome, sulforafanas mažina uždegimą. Kai jūsų šuo patiria įtampą ar nerimą, jo kūnas išskiria streso hormonus. Šie hormonai sunaudoja svarbius išteklius, tokius kaip cinkas, vitaminas C, B grupės vitaminai. Brokoliai yra geras šių medžiagų šaltinis.

  Cinkas - dar vienas elementas, kurio nepamainomas šaltinis yra brokoliai. Cinko trūkumas gali įtakoti begalės ligų atsiradimą. Tai širdies ir odos ligos, virškinimo trakto ir skydliaukės problemos, aklumas. Cinkas nesikaupia organizme, todėl šuns mityboje nuolat turi būti maisto medžiagų, turinčių šio elemento. Brokoliai - puikus variantas.