Inkstai - nepamainomas seleno ir B grupės vitaminų šaltinis.

 • Inkstai - nepamainomas seleno ir B grupės vitaminų šaltinis.

  Inkstai, kaip ir kepenys, yra vieni svarbiausių organų, kuriuos derėtų įtraukti į BARF mitybą.

  Vidaus organai yra maistingiausios gyvūno mėsos dalys, turinčios šuns mityboje itin svarbių medžiagų. Raumens mėsoje ir kauluose trūksta daugelio svarbių maistinių elementų, todėl rekomenduojama į kasdienį šuns racioną įtraukti nedidelį kiekį vidaus organų.

  Inkstai, kaip ir kepenys, yra vieni svarbiausių organų, kuriuos derėtų įtraukti į BARF mitybą. Juose gausu seleno ir įvairių B grupės vitaminų. Palyginus su kitais organais, inkstai, ypač jautienos, yra geras vitamino A ir vitamino D šaltinis.

  Selenas vaidina svarbų vaidmenį šuns imuninėje sistemoje. Jis veikia kaip laisvasis radikalas ir padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinio streso. Be to, selenas padeda įsisavinti vitaminą E, užtikrinantį kasos funkcionavimą ir riebalų virškinimą.

  B grupės vitaminai yra tiesiog būtini šunims. B1 vitaminas padeda metabolizuoti angliavandenius į gliukozę, taip gaunant reikiamą energijos kiekį. Šis vitaminas taip pat vaidina svarbų vaidmenį nervų, raumenų ir širdies veikloje. B2 vitaminas reikalingas energijos gamybai, ląstelių funkcijai, augimui ir vystymuisi. Jis taip pat prisideda prie riebalų ir aminorūgščių apykaitos. B3 vitaminas padeda angliavandenius paversti gliukoze, naudojama kaip energija, atkuria makromolekules (įskaitant riebalų rūgštis), palengvina DNR atkūrimą, sumažina organizmo reakciją į stresą. B5 vitaminas prisideda metabolizuojant baltymus, angliavandenius ir riebalus. B9 vitaminas, dar vadinamas folio rūgštimi, vaidina pagrindinį vaidmenį DNR sintezėje, ląstelių augime ir ląstelių funkcijoje. Be to, jis reikalingas aminorūgščių apykaitai ir kreatinino susidarymui.

  Pagrindinė vitamino D funkcija yra pagerinti žarnyno veiklą. Taip pat jis yra gyvybiškai svarbus kaupiant kalcį ir fosforą kauluose.

  Vitaminas A reikalingas palaikyti regėjimo, augimo, reprodukcinę ir imuninę funkcijas. Jis taip pat dalyvauja daugelio genų ekspresijoje ir reguliavime.

  Subalansuotas inkstų kiekis įeina į daugumą Top Dog Bistro receptų šunims. Jautienos inkstai įeina į „More Beef“, „More Smell“, „More Chicken“, „Beef and Rabbit“, „Beef and Duck“ receptus. Avienos inkstai įeina į „More Lamb“ receptą.