Jautienos privalumai jūsų augintiniui

 • Jautienos privalumai jūsų augintiniui

  6 priežastys, kodėl jūsų šuns mityboje turi atsirasti jautiena.

  Jautiena - turbūt pati populiariausia mėsa šeriant BARF principu. Sakysite, taip yra todėl, jog tai lengviausiai prieinama mėsa? Nebūtinai - jautiena turi daugybę šunims itin naudingų savybių! Apžvelkime jas plačiau.

  1. Puikus baltymų šaltinis. Jautienoje gausu baltymų, kurie yra puiki „statybinė“ medžiaga jūsų šuns raumenims. Baltymai taip pat svarbūs palaikant imuninę sistemą ir hormonų veiklą, formuojant antikūnius. Galiausia, tai yra pagrindinis energijos šaltinis.

  2. Omega-3 riebiųjų rūgščių gausa. Šios riebiosios rūgštys užtikrina gerą šuns kailio ir odos būklę. Be to, dėl savo priešuždegiminių savybių omega-3 rūgštys yra naudingos kone visam organizmui, pradedant širdimi ir baigiant imunine sistema.

  3. B grupės vitaminų šaltinis. Šios grupės vitaminai padeda šunims jaustis energingiems ir išvengti nuovargio. Jie taip pat prisideda prie smegenų funkcijų ir hormonų gamybos. Be to, B grupės vitaminai skatina ląstelių augimą, palaiko tinkamą virškinimo veiklą, sveikus nagus ir odą. Jautienoje daugiausia B3, B6 ir B12 vitaminų.

  4. Seleno šaltinis. Tai labai svarbus elementas šuns imuninės sistemos veiklai. Jis veikia kaip laisvasis radikalas ir padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinio streso. Kita svarbi seleno funkcija - pagalba įsisavinant vitaminą E, užtikrinantį kasos funkcionavimą ir riebalų virškinimą.

  5. Geležies šaltinis. Geležis - organizmo varomoji medžiaga, atsakinga už tinkamą hemoglobino kiekį, užtikrina smegenų funkciją. Ji perneša deguonį į kraujo ląsteles, taip padidinant šuns ištvermę ir jėgą. Trūkstant geležies imuninė sistema nusilpsta.

  6. Cinko gausa. Cinkas stiprina šuns imuninę sistemą, gerina kaulų, sąnarių, odos, kailio būklę. Jo trūkumas gali įtakoti daugybės ligų atsiradimą. Tai širdies ir odos ligos, virškinimo trakto ir skydliaukės problemos, aklumas. Cinkas nesikaupia organizme, todėl šuns mityboje nuolat turi būti maisto medžiagų, turinčių šio elemento.

  Jautiena įtraukta net į penkių „Top Dog Bistro“ receptų sudėtį. Tai „Beef and Rabbit“ (kartu su triušiena), „Beef And Duck“ (kartu su antiena), „More Smell“ (kartu su triušiena), „More Chicken“ (kartu su vištiena) ir „More Beef“ (kartu su vištiena).