Kalakutienos nauda jūsų augintiniui.

 • Kalakutienos nauda jūsų augintiniui.

  8 priežastys, kodėl jūsų šuns mityboje turi atsirasti kalakutiena.

  Kaip ir vištiena, kalakutiena yra liesa mėsa, todėl tai yra puikus baltymų šaltinis jūsų šuniui. Kyla klausimas, kodėl tuomet turėtume rinktis būtent kalakutieną? Viena priežasčių - skirtingai nei vištiena, kalakutiena dažniausiai tobulai tinka turintiems jautrų virškinimą ar linkusiems į alergijas šunims. Tai tikrai ne vienintelė teigiama kalakutienos savybė, todėl aptarsime jas išsamiau.

  1. Jau minėtos alergijos. Taip, kalakutiena išties yra puiki alternatyva vištienai ar jautienai alergiškiems ir jautrų virškinimą turintiems šunims. Joje esantys baltymai yra itin lengvai virškinami ir toleruojami daugumos šunų.

  2. Itin mažas riebalų kiekis. Skamba neįtikėtinai, tačiau 100 gramų kalakutienos yra net 50% mažiau riebalų nei tame pačiame kiekyje vištienos! Šėrimas riebiu maistu yra pagrindinis šuns nutukimo ir pankreatito rizikos veiksnys.

  3. Puikus B grupės vitaminų šaltinis. Kalakutienoje gausu vandenyje tirpių B grupės vitaminų, būtinų palaikant nervų, imuninės sistemos ir virškinimo veiklą, sveikus nagus ir odą.

  4. Cinko ir geležies gausa. Kalakutienoje gausu cinko ir geležies, šuns organizmui labai svarbių mineralų. Cinkas yra būtinas palaikant stiprią imuninę sistemą. Geležis prisideda prie deguonies išnešiojimo po visą organizmą.

  5. Cholino šaltinis. Cholinas atsakingas už tinkamą kepenų ir smegenų funkciją. Jis taip pat sušvelnina epilepsija sergančio šuns traukulius priepuolio metu.

  6. Seleno gausa. Selenas yra nepamainomas antioksidantas kovojant su oksidaciniu stresu, griaunančiu jūsų šuns organizmo ląsteles.

  7. Fosforo ir kalcio šaltinis. Visi puikiai žinome, jog fosforas ir kalcis yra mineralai, būtini mūsų dantims ir kaulams. Ne išimtis ir jūsų šuo!

  8. Kalio šaltinis. Kalis yra nepamainomas mineralas palaikant tinkamą raumenų ir nervų sistemos veiklą. Širdis - irgi raumuo, tad kalis itin svarbus užtikrinant ilgaamžį jos funkcionavimą.

  Kalakutiena sudaro daugiau nei pusę Top Dog Bistro „More Turkey“ recepto - net 55%.