MĖLYNĖS - „supermaistas“ jūsų šuniui

 • MĖLYNĖS - „supermaistas“ jūsų šuniui

  Mėlynės priskiriamos prie vadinamo „supermaisto“, pasižyminčio ypatingai naudingomis savybėmis.

  Mėlynės priskiriamos prie vadinamo „supermaisto“ (angl. „superfood“), pasižyminčio ypatingai naudingomis savybėmis. Neveltui šiltuoju sezonu du trečdalius Vojažerių (ang. Voyageurs) nacionaliniame parke gyvenančių vilkų dienos maisto normos sudaro uogos, didžioji dauguma jų - mėlynės. Kodėl rodos visiškas mėsėdis vilkas renkasi būtent jas? Pamėginsime atsakyti į šį klausimą.

  Visų pirma, mėlynės yra tobuliausias antioksidantas tarp vaisių ir uogų. Oksidacija yra dažna ląstelių pažeidimo ir senėjimo priežastis. Laikui bėgant, jūsų šuns organizme kaupiasi medžiagų apykaitos šalutiniai produktai, dar vadinami laisvaisiais radikalais, pažeidžiančiais šuns ląsteles. Būtent jie yra pagrindinė šuns senėjimo ir lėtinių ligų, tokių kaip diabetas, artritas ar inkstų ligos, priežastis. Natūraliai šuns organizmas nėra apsaugotas nuo laisvųjų radikalų - vienintelis būdas jį apsaugoti yra šuns mityba, kurioje yra antioksidantų. Jų yra tik augaluose, ypač uogose. Mėlynėse gausu ypatingo antioksidanto, kurio neturi jokia kita uoga ar vaisius.

  Mokslininkai atliko net keletą mėlynių savybių tyrimų su šunimis. Italijos mokslininkai tarnybinius šunis suskirstė į dvi grupes. Abiejų grupių šunys ėdė kruopas, tačiau vienai šunų grupei buvo duodama mėlynių. Po 18 savaičių mėlynes valgantys šunys pasižymėjo mažesniu oksidaciniu stresu. Antrame tyrime buvo lyginamas kinkomų šunų antioksidantų kiekis. Mokslininkai nustatė, kad šunys, į kurių mitybą buvo įtrauktos mėlynės, pasižymėjo daug geresne apsauga nuo oksidacinio streso. Kas įtakojo tokį skirtumą? Tai polifenolio kiekis, esantis mėlynėse.

  Stiprios antioksidacinės savybės - tikrai ne vienintelė mėlynių nauda jūsų šuniui. Mėlynės taip pat gali stabdyti navikų augimą, sumažinti cukraus kiekį kraujyje ir sumažinti lėtinį uždegimą. Jose gausu vitaminų A, C, E ir K, taip pat įvairių mikroelementų (ypač mangano ir folio rūgšties).

  Šuns smegenys sunaudoja daugiau deguonies nei kiti jo kūno audiniai. Dėl to smegenys ir nervų sistema yra ypač pažeidžiamos oksidacinio streso. Jei jūsų šuo kenčia nuo neurologinių sutrikimų, tai daugiausia lemia jau minėtų laisvųjų radikalų įsiterpimas. Mėlynėse yra antioksidanto, kuris gali prisidėti prie darnios smegenų ir nervų sistemos veiklos. Tai antocianinas, vienintelis iš antioksidantų galintis peržengti kraujo ir smegenų barjerą.

  Kiekvienas iš mūsų auginame savo super šunį, kuris tikrai nusipelnė, jog dalelę jo dienos maisto normos sudarytų „supermaistas“! Mėlynės yra visų „Top Dog Bistro“ pašarų šunims sudėtyje.