Morkos - naudinga daržovė jūsų šuns regėjimui ir virškinimui

 • Morkos - naudinga daržovė jūsų šuns regėjimui ir virškinimui

  Morkos yra ne tik „kramtalas“ šuns dantims - tai itin naudinga daržovė, kurios gerosios savybės labiausiai išsiskiria jas sumalus ar kitaip susmulkinus.  

  Dažnas šuns šeimininkas duoda savo augintiniui kramtyti morkas. Taip, tai išties puikus užkandis ir smagus užsiėmimas šuniui. Visgi, morkos yra ne tik „kramtalas“ šuns dantims - tai itin naudinga daržovė, kurios gerosios savybės labiausiai išsiskiria jas sumalus ar kitaip susmulkinus. Būtent taip paruoštų morkų rasite kiekviename „Top Dog Bistro“ recepte. Trumpai pakalbėkime apie tai, kodėl kasdieniame jūsų šuns racione turi būti morkų.

  Morkos yra naudingos jūsų šuns dantims, net jei jos sumaltos ar kitaip susmulkintos. Jose gausu vitamino A, vitamino K ir kalcio, itin svarbių palaikant gerą dantų ir kaulų būklę.

  Morkos gerina šuns virškinimo sistemos veiklą. Skaidulos, kurių gausu morkose, yra svarbi jūsų augintinio mitybos dalis. Tyrimais nustatyta, jog mityba, kurioje gausu skaidulų, sumažina gaubtinės žarnos vėžio riziką.

  Skaidulos skirstomos į tirpias ir netirpias. Abi jos turi naudingų savybių ir abiejų gausu morkose. Netirpios skaidulos pritraukia vandenį į šuns žarnas ir taip suminkština išmatas. Tai ypač naudinga šunims, kuriuos kankina vidurių užkietėjimas. Tirpios skaidulos gerina virškinimą, mažina viduriavimo tikimybę, padeda palaikyti tinkamą gliukozės kiekį kraujyje, taip sumažinant diabeto riziką.

  Tirpios skaidulos taip pat veikia kaip probiotikas. Jis sumažina kenksmingų bakterijų skaičių šuns žarnyne, apsaugo žarnyno gleivinę nuo disbiozės ir opų, gerina imuninę sistemą, padeda organizmui įsisavinti maistines medžiagas.

  Morkose gausu antioksidantų. Tai liuteinas, beta karotinas, likopenas, antocianinas ir vitaminas C. Šie antioksidantai padeda sumažinti oksidacinį stresą, kuris gali sukelti lėtines ligas, tokias kaip diabetas, artritas, priešlaikinis senėjimas, lėtinis uždegimas, onkologinės ligos.

  Dalis morkose esančių antioksidantų, pavyzdžiui liuteinas ir beta karotinas, yra itin svarbūs užtikrinant akių sveikatą. Taip yra todėl, kad jie yra vieninteliai antioksidantai, galintys kauptis akies tinklainėje ir apsaugoti ją nuo oksidacinio streso. Beta karotinas šuns organizme virsta vitaminu A, taip pat palaikančiu akių sveikatą.

  Geras regėjimas - ne vienintelė savybė, prie kurios prisideda vitaminas A. Jis užtikrina sveiką šuns odą ir kailį, apsaugo nuo infekcijų, palaiko tinkamą reprodukcinės sistemos veiklą.