Nevalytas žolėdžio skrandis - kai maistinė galia užgožia nemalonų kvapą

 • Nevalytas žolėdžio skrandis - kai maistinė galia užgožia nemalonų kvapą

  Kodėl skrandis turi būti nevalytas? 

  Taip, nevalytas žolėdžio skrandis yra ne pats kvapniausias produktas, tačiau jo nauda šuns organizmui - neginčytina. Juolab, jog dažniausiai šunys tiesiog dievina jo skonį. Nevalytas jaučio skrandis sudaro dalį „More Smell“, „Beef and Rabbit“, „Beef and Duck“ receptų, avies skrandis - dalį „More Turkey“, „More Lamb“ receptų.

  Kodėl skrandis turi būti nevalytas? Išvalius jis prarastų visus jame esančius fermentus, kurie yra itin reikalingi jūsų šuns mitybai.

  Skrandis yra puikus produktas, gerinantis jūsų šuns virškinimą. Dažnam keturkojui trūksta fermentų ir gerųjų bakterijų, kurių gausu nevalyto skrandžio sultyse. Jie ne tik padeda aviai ar jaučiui suvirškinti jų ėdamą maistą - fermentai ir bakterijos padeda geriau virškinti ir jūsų šuniui. Virškinimo fermentai taip pat valo kraują, pašalina toksinus, parazitus ir grybelius. Jie taip pat gerina medžiagų apykaitą ir hormonų veiklą, stiprina imuninę sistemą. Tad visai nebūtina duoti šuniui veterinarinių fermentų - pakanka įtraukti į jo mitybą nevalytą žolėdžio skrandį.

  Skrandyje gausu naudingų maistinių medžiagų: amino rūgščių, mineralų ir riebalų rūgščių. Šunims, kuriems trūksta šių medžiagų, gali pasireikšti lėtinis viduriavimas, suprastėti odos ir kailio būklė, prasidėti dantenų uždegimas, virusinės ir bakterinės infekcijos. Štai pagrindinės medžiagos, kurias kartu su skrandžiu gauna jūsų šuo: manganas, geležis, kalis, cinkas, varis, selenas, B komplekso vitaminai, vitaminai A, C, D, E, puikus kalcio ir fosforo santykis, puikus omega-6 ir omega-3 riebalų rūgščių balansas, linolo ir linoleno riebalų rūgštys, prebiotikai ir probiotikai, amino rūgštys.

  Užtikrinti gerą žarnyno būklę ir stiprų imunitetą - dar viena skrandyje esančių medžiagų „misija“. Žarnyne gyvena šimtai įvairių rūšių bakterijų. Jos skirstomos į gerąsias ir blogąsias. Blogosios bakterijos, gaunamos iš maisto produktų ir aplinkos, sukelia sveikatos problemas. Gerosios bakterijos yra tarsi savotiška apsauginė siena nuo blogųjų bakterijų, jos sustiprina imunitetą. Taip žarnyne palaikoma gera mikroflora. Gerųjų ir blogųjų mikrofloros bakterijų pusiausvyros sutrikimas lemia daugybę sveikatos sutrikimų. Ypač į tai linkę vyresnio amžiaus šunys. Jų žarnyne paprastai būna mažesnis naudingų bakterijų kiekis.

  Nevalytas skrandis gali būti naudingas inkstų ligomis sergantiems šunims. Jo fosforo lygis yra žemas, o tai itin svarbu šunims, turintiems inkstų problemų. Skrandyje yra didelis vandens kiekis, todėl jis padeda palaikyti tinkamą šuns organizmo hidrataciją.

  Skrandis yra tinkamas maisto produktas jautrų virškinimą ar alergijų turintiems šunims. Taip yra todėl, kad skrandis yra balta mėsa, turinti mažą mioglobino kiekį. Avies skrandis yra puiki alternatyva šunims, jautriems vištienai ar jautienai.

  Taigi, palyginus su nauda, kurią gauna jūsų šuo, ne pats maloniausias nevalyto skrandžio kvapas tėra maža smulkmena!