Obuoliai - natūralus antialergenas jūsų šuniui

 • Obuoliai - natūralus antialergenas jūsų šuniui

  Obuoliai - itin naudingas vaisius ne tik jums, bet ir jūsų keturkojui bičiuliui.

  Obuoliai - itin naudingas vaisius ne tik jums, bet ir jūsų keturkojui bičiuliui. Kuo jie vertingi šunims? Pamėginsime trumpai ir aiškiai atsakyti į šį klausimą.

  Galima išskirti tris esmines obuolių savybes, svarbias jūsų šuns organizmui. Įtraukus obuolius į augintinio mitybą pagerinama žarnyno veikla, suaktyvinama antioksidantų gamyba ir sumažinama alerginių reakcijų tikimybė.

  Obuoliai yra tobulas natūralus antialergenas. Šuo nuolat kasosi, jam niežti, jis jaučia nuolatinį diskomfortą - jums ši situacija taip pat matyta? Išeitimi gali tapti obuolių įtraukimas į šuns mitybą, nes tai yra puikus kvercetino šaltinis. Kvercetinas yra flavonoidas, padedantis kovoti su žalingu alergijos poveikiu, kankinančiu dažną keturkojį. Kvercetinas yra antihistamininis preparatas, kuris gali sumažinti dirginimą, paraudimą ir uždegimą. Kalbant paprastai, jūsų šuniui tiesiog nebeniežės. Uogose ir žaliose lapinėse daržovėse taip pat yra kvercetino, tačiau obuolys čia yra nepralenkiamas!

  Obuoliai yra vitamino A ir vitamino C „bomba“. Būtent šie vitaminai padeda išvengti ląstelių pažeidimų, galinčių sukelti lėtinius uždegimus ir ligas. Vitaminai, kuriuos šuo gauna iš obuolių, veikia kaip antioksidantai. Jie padeda suvaldyti uždegimą ir išvengti ilgalaikių sveikatos problemų.

  Vitaminas A taip pat padeda palaikyti regėjimo funkciją, užtikrina gerą odos ir kailio būklę.

  Polifenoliai - dar vieni antioksidantai, kurių šunys gauna praturtinus jų mitybą obuoliais. Jie padeda išvengti degeneracinių ligų, tokių kaip vėžys, sumažina lėtinį uždegimą, subalansuoja žarnyno veiklą ir detoksikuoja kepenis. Obuoliai yra puikus polifenolių šaltinis - kiekviename 100 gramų šviežių vaisių yra 200–300 mg šių antioksidantų.

  Pektinas - dar viena šunims naudinga medžiaga, esanti obuoliuose. Pektinas sudaro apie 50 % obuolyje esančių skaidulų. Jis turi prebiotinių savybių, todėl „maitina“ jūsų šuns žarnyne esančius prebiotikus. Probiotikai, arba tiesiog gerosios bakterijos, užtikrina šuns žarnyno funkcionavimą ir palaiko jo imuninę sistemą.

  Žinoma, obuoliuose yra cukraus, todėl juos reikia dozuoti atsakingai. Kiekviename „Top Dog Bistro“ recepte yra subalansuotas kiekis žalios mėsos, daržovių, uogų ir vaisių, tarp kurių - ir obuoliai.