RAW ar BARF? BARF!

 • RAW ar BARF? BARF!

  Šeriant remiantis BARF principu į mitybą įtraukiamos daržovės, uogos ir vaisiai.

  RAW ir BARF - tai dvi frazės, kurias dažniausiai girdime kalbant apie natūralią šunų mitybą. RAW - tai augintinių šėrimas tik žalia mėsa. Šeriant remiantis BARF principu į mitybą įtraukiamos daržovės, uogos ir vaisiai. Turbūt dažnam kyla klausimas, kam to reikia mūsų augintiniams? Pamėginsime išsamiai, bet paprastai atsakyti į šį klausimą

  • Daržovės, uogos ir vaisiai turi imuninei sistemai naudingų medžiagų, kurių nėra jokiuose kituose mitybos šaltiniuose. Tai karotenoidai, flavonoidai, antioksidantai ir daugelis kitų fitocheminių medžiagų.
  • Augalinės kilmės elementuose gausu antioksidantų, tokių kaip liuteinas ir beta-karotinas. Jie padeda apsaugoti jūsų šuns organizmą nuo nestabilių molekulių, vadinamų laisvaisiais radikalais. Laisvieji radikalai yra pagrindinė senėjimo ir ligų priežastis, besikaupiantys kaip rūdys kūne ir pažeidžiantys ląsteles bei organus. Antioksidantai padeda stabilizuoti laisvuosius radikalus ir neleidžia jiems išaugti nekontroliuojamai. Daržovės, uogos ir vaisiai yra vienintelis antioksidantų šaltinis.
  • Augalinės kilmės elementai augintinio mityboje yra puikios skaidulos vitamino K sintezei ir virškinimo funkcijai palaikyti. Pasisavinant daržoves, vaisius ir uogas išskiriami fermentai, padedantys virškinti maistą ir vykdyti medžiagų apykaitos procesus. Šių fermentų ypač gausu špinatuose. Dalis šių fermentų išgyvena rūgštinę šuns skrandžio terpę ir patenka į žarnyną. Čia jų funkcija - gerinanti imuninę sistemą ir stabdyti senėjimo procesus.
  • Lapiniuose žalumynuose (vėlgi, čia nepakeičiami špinatai) yra daug magnio, kurio dažnai trūksta šeriant RAW mityba.
  • Daržovės, uogos ir vaisiai padeda išlaikyti tinkamą šarmingumo ir rūgštingumo balansą šuns organizme. Mėsa ir joje esantys baltymai daro organizmą rūgštingesnį. Augalinės kilmės elementai veikia šarmingai, todėl BARF mityboje esantis mėsos, daržovių, uogų ir vaisių derinys atkuria pusiausvyrą organizme. Brokoliai priskiriami prie šarmingiausiai veikiančių daržovių.
  • Fitonutrientai yra viena svarbiausių maistinių medžiagų, kokią tik galite duoti savo šuniui. Fitonutrientų yra TIK vaisiuose ir daržovėse, tad jei jūsų šuo ėda tik mėsą, jis to netenka. Moksliniai tyrimai įrodė, jog fitonutrientai naikina vėžines ląsteles, mažina uždegimą, skatina žarnyno veiklą ir palaiko tinkamą kepenų funkciją. Bene gausiausia fitonutrientų yra brokoliuose.
  • Tai padeda palaikyti reikiamą vandens kiekį šuns organizme. Dažną augintinį kankina būsena, kurią veterinarai įvardina kaip lėtinę dehidrataciją. Vandens trūkumas organizme prisideda prie tokių problemų, kaip inkstų ligos ar šlapimo pūslės akmenų susidarymas. Daržovės yra puikus vandens šaltinis, padedantis išspręsti dehidratacijos problemą. Brokoliai, špinatai turi daugiau nei 85% vandens.
  • Daržovės, uogos ir vaisiai yra tikra vitaminų bomba jūsų augintiniui. Tai B vitaminas (suteikia energijos, skatina medžiagų apykaitą, gerina nervinę ir imuninę sistemą), C vitaminas (itin svarbus vyresniems ar susiduriantiems su stresinėmis situacijomis šunims), A vitaminas (stiprinantis imuninę sistemą, saugantis akis ir odą, užtikrinantis puikią dantų ir kaulų būklę), E vitaminas (antioksidantas, padedantis išvengti vėžinių susirgimų), K vitaminas (itin svarbus formuojantis kaulams ar atsistatant po traumų, taip pat padeda palaikyti tinkamą kepenų funkciją).
  • Tai yra mineralų šaltinis. Žaliose daržovėse, kaip brokoliai ir špinatai, gausu kalcio, kalio ir magnio.
  • Ir galiausiai - šuns prigimtis. Taip, šuo yra mėsėdis plėšrūnas, tačiau netgi laisvėje gyvenančių vilkų mitybos racionas neapsieina be uogų, vaisių ir daržovių. Kaip jie jas gauna? Yra du būdai - sumedžioto gyvūno viduriuose (neveltui plėšrūnai tai suėda pirmiausia) ir tiesiog skanaujant įvairias randamas uogas, žoleles ir kitą augaliją.

   Top Dog Bistro receptuose šunims 10% sudaro daržovių,vaisių, uogų mišinys: morkos, obuoliai, špinatai, brokoliai, moliūgai ir mėlynės arba kitos uogos.