Špinatai - daržovė, tituluojama pačia vertingiausia

 • Špinatai - daržovė, tituluojama pačia vertingiausia

  Dažnai špinatai vadinami pačia vertingiausia daržove.  

  Špinatai - dar vienas naudingų maistinių medžiagų „užtaisas“ jūsų šuniui, esantis kiekviename „Top Dog Bistro“ recepte. Dažnai špinatai vadinami pačia vertingiausia daržove. Pamėginsime trumpai pristatyti, kuo jie tokie ypatingi.

  Špinatai yra puikus mangano šaltinis. Tai šunims būtinas mikroelementas, kuris aktyvina svarbius medžiagų apykaitos procesus. Manganas taip pat padeda organizmui detoksikuoti kenksmingus laisvuosius radikalus. Šio mikroelemento trūkumas yra dažna problema šeriant šunis RAW mityba. Mangano trūkumas pasireiškia susilpnėjusiais raiščiais ir jungiamuoju audiniu. Tai gali sukelti rimtas sąnarių problemas.

  Špinatuose gausu cinko ir omega 3 riebalų rūgščių. Cinkas stiprina šuns imuninę sistemą, gerina odos ir kailio būklę. Omega 3 riebalų rūgštys neutralizuoja omega 6 riebalų rūgščių, sukeliančių vėžinius procesus, poveikį.

  Chlorofilas yra augalų pigmentas, šalinanatis iš organizmo toksinus. Jis taip pat stiprina imuninę sistemą, padeda išvengti akmenų šlapimo takuose, gerina virškinimo sistemos veiklą, kovoja su infekcijomis, valo visą organizmą, ypač kepenis, gerina deguonies įsisavinimą. Lapinėse daržovėse, tarp jų - špinatuose, yra gausu chlorofilo.

  Fermentai yra baltymai, padedantys virškinti maistą ir užtikrinantys sklandų medžiagų apykaitos procesą. Kai kurie fermentai išgyvena rūgštinę terpę šuns skrandyje ir patenka į žarnyną. Šie išlikę fermentai pristabdo senėjimo procesus.

  Špinatuose gausu karotinoidų, stiprinančių akies audinį ir galinčių užkirsti kelią silpstančiam šuns regėjimui.

  Oksidacinis stresas yra pagrindinė uždegimo ir lėtinių ligų priežastis. Įvardinama daugiau nei 200 ligų, kurias sukelia oksidacinis stresas. Štai keletas iš jų: diabetas, vėžiniai susirgimai, inkstų nepakankamumas, artritas, širdies ligos, pankretitas. Špinatuose gausu antioksidantų, stabdančių oksidacinį stresą.

  Galiausiai, špinatai yra tikra vitaminų „bomba“. Juose gausu vitamino A, vitamino B2, vitamino B9 (dar vadinamo folio rūgštimi), vitamino C, vitamino E ir vitamino K.