Vištienos nauda jūsų augintiniui.

 • Vištienos nauda jūsų augintiniui.

  5 priežastys, kodėl jūsų šuns mityboje turi atsirasti vištiena.

  Vištiena - viena populiariausių mėsų šeriant šunis BARF principu. Ir neveltui! Joje gausu vadinamų liesų baltymų, kurie yra puikus energijos šaltinis ir raumenų „statybinė“ medžiaga. Jie padeda šuniui išlikti sveikam ir jaustis gerai. Aptarkime išsamiau, kuo vištiena yra naudinga jūsų šuniui.

  1. Puikus energijos šaltinis. Vištiena yra liesa mėsa, suteikianti šunims daug energijos. Būtent baltymai yra pagrindinis energijos šaltinis, o vištienoje jų ypač gausu. Pavyzdžiui, 100 g. vištienos krūtinėlės yra 26 g. grynų baltymų, šlaunelių - 13,5 g., sparnelių - 30 g. Šuns organizmas funkcionuoja taip, jog raumenų audinio atstatymui nebereikalingus baltymus panaudoja energijai gauti.

  2. Padeda auginti raumenų masę. Vištiena ir joje esantys baltymai padeda jūsų šuniui auginti raumenų masę, taip išlaikant tinkamą balansą tarp raumeninio ir riebalinio audinio. Jau minėjome, jog vištienoje esantys baltymai veikia kaip „statybinė“ medžiaga - šuniui užsiimant aktyvia veikla raumenų masė linkusi irti, todėl ją reikia atstatyti. Panašus procesas vyksta ir šuniui senstant.

  3. Omega-6 riebalų rūgščių šaltinis. Tinkamas šių riebalų rūgščių balansas svarbus smegenų funkcijoms ir aktyvumui, odos būklei, imuninės sistemos stiprumui. Nuo su maistu gaunamo omega-6 riebalų rūgščių kiekio priklauso ląstelėse vykstančių procesų veikla.

  4. Amino rūgščių šaltinis. Pagrindinė amino rūgščių funkcija - baltymų statybinė medžiaga. Dešimt iš dvidešimt dviejų aminorūgščių šunys turi gauti su maistu. Geriausias būtinų aminorūgščių šaltinis yra baltymai, o didžiausia jų koncentracija būna gyvūniniuose baltymuose. Vištiena - puikus tokių baltymų šaltinis.

  5. Gliukozamino gausa. Gliukozaminas yra beveik visų šuns organizmo audinių sudedamoji dalis. Tai itin svarbi sąnarių kremzlių sudedamoji medžiaga - gaunant pakankamą jos kiekį galima pristabdyti sąnarių dėvėjimosi procesą, todėl tai ypač aktualu aktyviems ir vyresnio amžiaus šunims. Taip pat gliukozaminas turi uždegimą slopinantį poveikį.

  Vištiena įeina į dviejų „Top Dog Bistro“ receptų sudėti. Tai „More Chicken“ ir „More Beef“ (abiejuose receptuose - kartu su jautiena).