• Žuvies nauda jūsų augintiniui.

  Žuvis - nepamainomas fosforo ir vitamino D šaltinis.

  Jautiena, aviena ir paukštiena, dažniausiai įtraukiama šeriant BARF principu, neturi šuns mitybai itin svarbių omega 3 riebalų rūgščių - eikozapentaeno rūgšties (EPR) ir dokozaheksaeno rūgšties (DHR). Šios riebalų rūgštys turi daugybę teigiamų savybių ir yra būtinos optimaliai šunų sveikatai palaikyti. Todėl šeriant žalia mėsa rekomenduojama įtraukti ingredientus, kuriuose yra didelė šių rūgščių koncentracija. Žuvis yra puikus jų šaltinis. Kiekviename „Top Dog Bistro“ recepte yra reikiamas kiekis žuvies (šprotų).

  EPR rūgštys vaidina svarbų vaidmenį reguliuojant ląstelių uždegimą, o DHR rūgštys yra svarbios palaikant nervų ląstelių struktūrą ir funkciją. Moksliškai įrodyta, kad riebalų rūgštys, ypač DHA, būtinos pažinimo vystymuisi. Tyrimai įrodo, kad besivystantys šuniukai, kurių mityboje gausu DHR rūgščių, yra imlesni ir greičiau mokosi!

  Žuvyje gausu ne tik riebalų rūgščių, bet ir amino rūgščių. Tai su baltymais gaunama medžiaga, reikalinga normaliam organizmo funkcionavimui bei smegenų veiklai. Šios rūgštys yra atsakingos ir už informacijos perdavimą iš vienos nervinės ląstelės į kitą. Augančiam šuniukui amino rūgštys yra dar svarbesnės.

  Žuvis - vienas pagrindinių vitamino D šaltinių. Tai yra riebaluose tirpus vitaminas, kurio pagrindinė funkcija - pagerinti žarnyno veiklą. Jis taip pat vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį kaupiant kalcį ir fosforą kauluose.

  Vitaminas B3, kurio gausu žuvyje, atlieka svarbų vaidmenį angliavandenius paverčiant gliukoze - pagrindiniu energijos šaltiniu. Šis vitaminas taip pat prisideda gaminant makromolekules, palengvinant DNR atkūrimą ir sumažinant organizmo stresą.

  Vitaminas B6 svarbus sklandžiai šuns nervų sistemos veiklai, raudonųjų kraujo kūnelių susidarymui ir imuninei sistemai. Vitaminas B12 reikalimngas smegenų ir nervų veiklai, taip pat kuriant DNR, RNR ir raudonuosius kraujo kūnelius. Puikus šių dviejų vitaminų šaltinis - žuvis.

  Žuvis - nepakeičiamas fosforo šaltinis. Tai yra antras pagal svarbą mineralas šuns kaulams ir dantims (po kalcio). Be to, fosforas yra būtinas kuriant DNR ir RNR molekules, taip pat palaikant ląstelių funkcijas.

  Natrio chloridas gyvybiškai svarbus palaikant osmosinį slėgį, reguliuojant rūgščių ir šarmų pusiausvyrą, užtikrinant nervų sistemos ir raumenų veiklą. Vėlgi, šio mineralo gausa žuvyje yra tik dar viena priežastis, kodėl reikiamas jos kiekis turi atsirasti jūsų šuns mityboje.